Jasno-ciemna łazienka- czy takie zestawienie pasuje do siebie?

 

Często na etapie planowania łazienki słyszę zapytanie, czy kompozycja kolorów jasnych i ciemnych będzie ze sobą pasować? Klienci czasem mają opory przed takim połączeniem i nie są go do końca pewni.

Podążając za obawami klienta, doskonale go rozumiem. Łazienka to pomieszczenie , które remontujemy czy odnawiamy raz na kilka lub nawet kilkanaście lat. Jest więc dość wymagające. W takiej sytuacji warto wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować.

Jak więc zaaranżować łazienkę w odcieniach jasno-ciemnych, by wszystko dobrze ze sobą współgrało?

1.    Choć o gustach się nie rozmawia, porozmawiajmy o nich. 😀

W początkowej fazie planowania łazienki warto zadać sobie pytanie, jakie kolory się nam podobają, w jakich kolorach czujemy się dobrze, jakie zestawienie kolorystyczne jest dla nas do przyjęcia?
Z doświadczenia wiem, że dobrze sprawdzają się barwy jasne takie jak szarości, beże czy biele z ciemniejszymi tonacjami w kolorze granatu, butelkowej zieleni czy nawet czerni. Ciemniejsze płytki w łazience mogą być dodatkowo przełamane wzorami ze złotą czy brązową nutą. Rynek oferuje nam ogromne możliwości i jedyne co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia. 


 


2.    Co chcemy wyeksponować?

Być może zależy nam na wyeksponowaniu natrysku w łazience? 

Przykładowa realizacja ciemnej łazienki, gdzie natrysk jest biały, a elementy ciemne, nawiązujące do reszty (patrz dalej).
 
A może chcemy podkreślić geberyt?


 

3.    Odpowiedni dobór detali.

Szafka łazienkowa, lustro, czy grzejnik to kolejne detale tworzące łazienkę. Przemyślmy ich kształty i kolory, tak aby dopełniały całość. Bierzmy też pod uwagę ich funkcjonalność, bo będą nam służyć prawdopodobnie wiele lat. 


 

4.    Odpowiedni dobór oświetlenia.

Oświetlenie w łazience jest bardzo ważnym czynnikiem. Nie wszyscy z nas mają tyle szczęścia, by posiadać okno w łazience, dlatego musimy zadbać o dobre oświetlenie. 


 


 


5.    Twórz harmonię w łazience w jasno-ciemnych barwach.

I tak powoli wyłania się nam przykładowa praca łazienki, gdzie połączone zostały kontrasty barw. Dzięki dobrze przemyślanej koncepcji powstało pomieszczenie, gdzie ciemne kolory nadały charakteru łazience, a jednocześnie zostały też ocieplone wizerunkiem barw jasnych. Ciemne płytki na ścianach i ciemne dodatki, dobrze grają z jasnym natryskiem i jasną podłogą. Dodatkowo zastosowanie elementu nawiązującego do drewna sprawiło, że łazienka stała się przytulna i miła dla oka. 

 


  

 


 

 

 
 
  Jeśli lubimy kolory jasno-ciemne i marzymy o łazience w takich tonacjach, w moim odczuciu nic nie stoi na przeszkodzie, by taki pomysł zrealizować. Pracę wystarczy dobrze zaplanować i przemyśleć każdy szczegół, by w końcowym efekcie spełnił nasze oczekiwania.  


Komentarze

Treść większego napisu

NAPISZ

Treść mniejszego napisu

do mnie

Napisz do mnie

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

instagram

Copyright © remontnazyczenie